Продавець PROFSVARKA розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
353 відгуків
PROFSVARKA - зварювальне обладнання
+380 (98) 462-24-07
Додати відгук

Вольфрамові електроди

 

Як вибрати вольфрамові електроди

Вольфрамові електроди використовуються при аргонодугового зварюванні, тобто зварюванні неплавким електродом в середовищі захисного газу аргону.

Температура плавлення вольфраму – 3410 °С, температура кипіння – 5900 °С. Це найбільш тугоплавкий з існуючих металів. Вольфрам зберігає твердість навіть при дуже високих температурах. Це дозволяє робити з нього не плавляться електроди. У природі ванадій зустрічається, в основному, у вигляді окислених сполук — вольфраміту і шеелита.

При аргонодугового зварюванні дуга горить між деталлю, що зварюється і вольфрамовим електродом. Електрод знаходиться всередині зварювального пальника. Для зварювання в середовищі захисних газів зазвичай застосовують постійний струм прямої полярності. Іноді використовується струм зворотної полярності або змінний струм. У таких випадках доцільно використовувати вольфрамові електроди з легуючими добавками, які підвищують стабільність і стійкість зварювальної дуги.

Для поліпшення якості електрода (наприклад, стійкості до високих температур, підвищення стабільності горіння дуги) в чистий вольфрам вводять в якості добавки оксиди рідкісноземельних металів. Існує ряд різновидів вольфрамових електродів, в залежності від змісту цих добавок. Цим визначається марка електрода. Марку електрода в наш час легко запам'ятати за кольором, в який пофарбований один кінець. Вольфрамові електроди поділяються на три типи: Постійного (WT,WY), Змінного (WP, WZ) і Універсальні (WL,WC).

 

 

 

 

Міжнародні марки електродів

WP (зелений) — Електрод з чистого вольфраму (утримання не менше 99,5%). Електроди забезпечують хорошу стійкість дуги при зварюванні на змінному струмі, збалансованому або не збалансоване з безперервною високочастотної стабілізацією (з осцилятором). Ці електроди переважні для зварювання на змінному синусоїдальній струмі алюмінію, магнію та їх сплавів, так як вони забезпечують хорошу стійкість дуги як в аргоновому, так і в гелієвій середовищі. Із-за обмеженої теплового навантаження робочий кінець електрода з чистого вольфраму формують у вигляді кульки.

Основні зварювані матеріали: алюміній, магній та їх сплави.

 

Ознайомитися з цінами на WP (зелені) електроди, можна за  посиланням 

 

WZ-8 (білий) — Електроди з додаванням оксиду цирконію переважні для зварювання на змінному струмі, коли не допускається навіть мінімальне забруднення зварювальної ванни. Електроди дають надзвичайно стабільну дугу. Допустиме струмове навантаження на електрод декілька вище, ніж на церієві, лантановые і торієві електроди. Робочий кінець електрода при зварюванні на змінному струмі обробляється у формі сфери.

Основні зварювані матеріали: алюміній і його сплави, бронза та її сплави, магній та його сплави, нікель і його сплави.

Ознайомитися з цінами на WZ-8 (білі) електроди, можна за посиланням

 

WT-20 (червоний) — Електрод з додаванням оксиду торію. Найбільш поширені електроди, оскільки вони перші показали істотні переваги композиційних електродів над чисто вольфрамовими при зварюванні на постійному струмі. Тим не менш, торій — радіоактивний матеріал низького рівня, таким чином, пари і пил, що утворюється при заточуванні електрода, можуть впливати на здоров'я зварювальника і безпеку навколишнього середовища.
Порівняно невелике виділення торію при епізодичній зварюванні, як показала практика, не є факторами ризику. Але, якщо зварка виконується в обмежених просторах регулярно і протягом тривалого часу або зварювальник змушений вдихати пил, що утворюється при заточуванні електрода, необхідно в цілях безпеки обладнати місця виробництва робіт місцевою вентиляцією.
Торированные електроди добре працюють при зварюванні на постійному струмі і з поліпшеними джерелами струму, при цьому, в залежності від поставленої задачі можна міняти кут заточування електрода. Торированные електроди добре зберігають свою форму при великих зварювальних струмах навіть у тих випадках, коли чисто вольфрамовий електрод починає плавитися з утворенням на кінці сферичної поверхні.
Електроди WT-20 не рекомендується використовувати для зварювання на змінному струмі. Торець електрода обробляється у формі майданчики з виступами.

Основні зварювані матеріали: нержавіючі сталі, метали з високою температурою плавлення (молібден, тантал), ніобій та його сплави, мідь, бронза кремнієва, нікель і його сплави, титан і його сплави.

Ознайомитися з цінами на WT-20 (червоні) електроди, можна за посиланням

 

WY-20 (темно-синій) — Иттрированый вольфрамовий електрод, найбільш стійкий з використовуваних сьогодні неплавящихся електродів. Використовується для зварювання особливо відповідальних з'єднань на постійному струмі прямої полярності, вміст добавки окисної — 1,8-2,2%, иттрированый вольфрам підвищує стабільність катодної плями на кінці електрода, внаслідок чого поліпшується стійкість дуги в широкому діапазоні робочих струмів.

Основні зварювані матеріали: зварювання особливо відповідальних конструкцій з вуглецевих, низьколегованих і нержавіючих сталей, титану, міді та їх сплавів на постійному струмі (DC).

Ознайомитися з цінами на WY-20 (темно-сині) електроди, можна посиланням

 

WC-20 (сірий) — Сплав вольфраму з 2% оксиду церію (церій — найпоширеніший нерадіоактивний рідкоземельний елемент) покращує емісію електрода. Покращує початковий запуск дуги і збільшує допустимий зварювальний струм. Електроди WC-20 — універсальні, ними можна з успіхом зварювати на змінному і на постійному струмі прямої полярності.
Порівняно з чисто вольфрамовим електродом, цериевый електрод дає більшу стійкість дуги навіть при малих значеннях струму. Електроди застосовуються при орбітальної зварюванні труб, зварювання трубопроводів і тонколистової сталі. При зварюванні цими електродами з великими значеннями струму відбувається концентрація оксиду церію в розпеченому кінці електрода. Це є недоліком церієвих електродів.

Основні зварювані матеріали: метали з високою температурою плавлення (молібден, тантал), ніобій та його сплави, мідь, бронза кремнієва, нікель і його сплави, титан і його сплави. Підходить для всіх типів сталей і сплавів на змінному і постійному струмі

Ознайомитися з цінами на WC-20 (сірі) електроди, можна за  посиланням

 

WL-20 WL-15 (синій, золотистий) — Електроди зі сплаву вольфраму з оксидом лантану мають дуже легкий початковий запуск дуги, низьку схильність до прожогам, стійку дугу і відмінну характеристику повторного запалювання дуги.
Додавання 1,5% (WL-15) і 2,0% (WL-20) оксиду лантану збільшує максимальний струм, що несуча здатність електрода приблизно на 50% більше для даного типорозміру при зварюванні на змінному струмі, ніж чисто вольфрамового. Порівняно з цериевыми і ториевыми, лантановые електроди мають менший знос робочого кінця електрода.
Лантановые електроди більш довговічні і менше забруднюють вольфрамом зварний шов. Оксид лантану рівномірно розподілений по довжині електрода, що дозволяє тривалий час зберігати при зварюванні первісну заточку електрода. Це серйозна перевага при зварюванні на постійному (прямої полярності) або змінному струмі від поліпшених джерел зварювального струму, сталей і нержавіючих сталей. При зварюванні на змінному синусоїдальній струмі робочий кінець електрода повинен мати сферичну форму.

Основні зварювані матеріали: високолеговані сталі, алюміній, мідь, бронза. Підходить для всіх типів сталей і сплавів на змінному та постійному струмі.

Ознайомитися з цінами на WL-20 тут та WL-15 за посиланням

 

Поради щодо аргонодугового зварювання вольфрамовим електродом

На постійному струмі зварюються (сталь, нержавіюча сталь, титан, латунь, мідь, чавун а також різнорідні з'єднання). Для кожного матеріалу потрібна своя присадочная дріт і чим краще ви підберете ту яка відповідає за хімічним складом, тим міцніше, красивіше і надійніше буде з'єднання. Пальник має підключаться в «-», а затиск заземлення в «+». При цьому ми отримуємо пряму полярність, яка дає нам більш стабільну спрямовану дугу і глибоке проплавлення. При виборі вольфрамового електрода потрібно звернути увагу на його діаметр т. к. він вибирається виходячи з товщини зварюваних деталей.

Для зварювання на постійному струмі потрібно пам'ятати найголовніше вимога, вольфрамовий електрод повинен бути заточений дуже точно і гостро. На великих підприємствах для заточування вольфрамових електродів використовують спеціальні машинки і верстати з алмазним кругом, але не маючи такого можна використати звичайний пелюстковий круг з дрібним зерном або точильний верстат. Заточування проводиться до вістря електрода при цьому не допускати його перегріву т. к. вольфрам стає більш крихким і починає просто кришитися. Так само потрібно пам'ятати про захисному газі, це повинен бути аргон високої частоти (об'ємна частка аргону повинна бути не менше. 99,998 %).

Якщо ж газ поганий, то він відразу дасть про себе знати, найголовніша ознака, це потемніння зварювального шва. На балоні повинен бути встановлений регулятор, він може бути як з манометрами так і поплавкового типу. Все частіше більшість серйозних підприємств, що використовують імпортні редуктори з двома ротаметрами і другий використовують для піддування. Це в свою чергу дає захист зворотного валика шва (зварювання листів та труб).

Саме зварювання ведеться зправа наліво, у правій руці пальник, у лівій- присадковий матеріал (при необхідності). Якщо в апараті є функції «спад струму» та «газ після зварювання», то про них не варто забувати, перша дасть вам плавний спад струму в кінці зварювання, а друга продовжить захищати зварний шов під час охолодження. Пальник повинен бути під кутом від 700 до 850, присадка подається під кутом приблизно 200 плавно і поступально. Після закінчення зварювання немає необхідності поспішати та відривати пальник від місця зварювання. це призведе до вигину дуги та скверни шва.

На змінному струмі зварюється алюміній, вольфрам при підготовці не заточують як голку, а тільки злегка заокруглені. При зварюванні алюмінію важливу частину потрібно приділити підготовці матеріалу так і присадки. По-перше, поверхня повинна бути зачищена і знежирена. По друге зняти фаски, якщо товщина не дозволяє зробити повний проварювання. До присадке теж приділяється належна увага, необхідно грамотно підібрати хім. склад, це може бути чистий АL 99%, AlSi (силумін) або AlMg (дюраль). В іншому потрібна тільки практика.

Як себе убезпечити


І в кінці хотілося б відзначити, що при даному виді зварювання потрібно належним чином ставитися до засобів захисту. Вибирайте тільки ті засоби захисту, в яких буде не тільки комфортно, але й безпечно. При TIG зварюванні дуже сильне ультрафіолетове випромінювання, а очі нам дані лише одні.
Рекомендуємо Вам розглянути сучасний високоефективний засіб захисту - маску "Хамелеон". 

 

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner